Nowoczesny system monitorowania stężenia glukozy we krwi

Dni Jędrzejowa
17 czerwca 2016
Cukrzyca a nowotwory
22 czerwca 2016

Nowoczesny system monitorowania stężenia glukozy we krwi

Firma Ascensia Diabetes Care zaprezentowała w Warszawie nowoczesny system monitorowania stężenia glukozy we krwi (BGMS) CONTOUR™ PLUS ONE.

System ten obejmuje prosty w obsłudze, inteligentny glukometr z funkcją łączności bezprzewodowej, który komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem łącza Bluetooth®. Glukometr CONTOUR™ PLUS ONE łączy się z mobilną aplikacją CONTOUR™ Diabetes, która zbiera, zapisuje i analizuje wyniki pomiarów stężenia glukozy we krwi otrzymane z glukometru. Aplikacja ta łączy wyniki pomiarów z innymi danymi zapisanymi przez pacjenta chorującego na cukrzycę, zapewniając w ten sposób dokładniejsze informacje na temat jego stanu, co z kolei ułatwia podejmowanie właściwych decyzji dotyczących leczenia.

Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym pacjenci chorujący na cukrzycę otrzymali dostęp do tego nowoczesnego rozwiązania.

Aplikację CONTOUR™ Diabetes można pobrać Apple App Store (iOS) oraz Google Play (Android).

Poniżej prezentujemy infografiki na temat rynku m-Zdrowia. To obszar ochrony zdrowia, który w najbliższym czasie będzie prężnie się rozwijać, a system zaprezentowany przez Ascensia Diabetes Care idealnie odpowiada na ten trend.

Czym jest mobilne zdrowie

Czym jest mobilne leczenie cukrzycy

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *