II Wielki Nocny Bieg PoZdro! rozpoczął XXIV Światowy Dzień Cukrzycy

Zmiana władz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
16 listopada 2015
Podświetlone na niebiesko
16 listopada 2015

II Wielki Nocny Bieg PoZdro! rozpoczął XXIV Światowy Dzień Cukrzycy

600 biegaczy, ponad 1460 przebiegniętych kilometrów i 11000 zł przekazanych na rzecz Fundacji Diabeciaki i Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka.

Tak wyglądał II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który w XXIV Światowy Dzień Cukrzycy odbył się w sercu Warszawy, na Placu Defilad.

Był to już II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który zorganizowała Fundacja Medicover – w tym roku dwa okręgi biegaczy rozświetliły Plac Defilad. Przez 24 minuty żółta i błękitna drużyny fanów sportu i dobrej zabawy przebiegły wspólnie ponad 1460 km. 11000 zł z opłat wpisowych zostało równo podzielone między Fundację Diabeciaki oraz Poradnię Diabetologiczną w Instytucie Matki i Dziecka.

 – Był to już nasz drugi Wielki Nocny Bieg PoZdro! W tym roku było nas dwukrotnie więcej niż podczas zeszłorocznego wydarzenia, biegaliśmy w dwóch okręgach i wspieraliśmy dwa cele. – powiedział Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover i pomysłodawca Programu PoZdro! – Było energetycznie, kolorowo, muzycznie i charytatywnie. Z cukrzycą typu 2 można walczyć: poprzez aktywność fizyczną, która może być cudowną zabawą. Pokazali nam to wszyscy Ci, którzy dzisiaj do nas dołączyli. Dziękuję wszystkim za przybycie i cudowną atmosferę.

W II Wielkim Nocnym Biegu PoZdro! wzięło udział 600 biegaczy, w tym gwiazdy sportu i ambasadorzy Programu PoZdro! – Marcin Kosiński i Małgorzata Zabrocka, przedstawiciele Fundacji Medicover, rodziny biorące udział w Programie PoZdro! oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa. Przez 24 minuty Plac Defilad mienił się fluo-farbkami, którymi wymalowani byli uczestnicy biegu oraz ich fantazyjnymi strojami. Cała impreza odbyła się w systemie Silent Disco. Dodatkowo, każdy biegacz mógł zrobić sobie zdjęcie w foto-namiocie oraz otrzymał pakiet startowy z koszulkami Programu PoZdro! Na uczestników wydarzenia czekało sporo niespodzianek: tuż przed Biegiem zmienione zostało miejsce wydarzenia na samo serce Warszawy – Plac Defilad. Podczas Biegu natomiast, na niebiesko zabłysł Pałac Kultury i Nauki – cała Warszawa pokazała wsparcie dla osób chorych na cukrzycę.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *