INSULINOTERAPIA – lepiej wcześniej niż za późno
16 czerwca 2016
Dni Jędrzejowa
17 czerwca 2016

Diabetyk przepłynie Wisłę

W lipcu chory na cukrzycę typu 1 Andrzej Michalik zamierza przepłynąć Wisłę „bez zawijania do portu” z Goczałkowic-Zdrój do Bałtyku

„Nazywam się Andrzej Michalik, od 29 lat jestem osobą chorą na cukrzycę typu pierwszego – insulinozależną. Całe życie marzyłem o realizacji niemożliwych marzeń, które dla osób przewlekle chorych są często nie do spełnienia.

W lipcu 2016 roku, ryzykując zdrowie i życie, zamierzam samotnie kajakiem „bez zawijania do portu” przepłynąć rzeką Wisłę z Goczałkowic Zdrój do Bałtyku, czyli około 1000km.

Moja inicjatywa jest spełnieniem moich marzeń, ale także pragnieniem pokazania poprzez praktykę innym osobom niepełnosprawnym, że marzenia należy realizować, nawet  te najtrudniejsze.

Moim marzeniem jest zainspirowanie ludzi przewlekle chorych, z różnego rodzaju schorzeniami,  brakiem wiary w siebie, by zarazić ich życiem, by przełamywali własne ograniczenia, które tkwią przede wszystkim w ich głowach.

Im więcej ludzi uda się zainspirować, tym większe będzie zwycięstwo mojej wyprawy. A nawet gdyby nie udało się dopłynąć do Bałtyku, to rok przygotowań, wyznaczenie sobie ambitnego celu i marzenie o nim, przy tak ciężkiej chorobie jaką jest cukrzyca, powinien być dobrym przykładem dla innych chorych takich jak ja.”

Andrzej Michalik

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *