Odsetek ciężarnych z cukrzycą ciążową najwyższy latem
26 września 2016
Prof. Czupryniak: stomatolodzy mogą pomóc w wykrywaniu cukrzycy
3 października 2016

Diabetica Expo 2016

W dniach 23-24 września w Toruniu odbywało się XX Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne połączone z XIV Ogólnopolskim Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Diabetica Expo zgromadziła wiele setek chorych na cukrzycę i ich bliskich, którzy z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych wykładów na temat leczenia cukrzycy i przeciwdziałania otyłości oraz zapoznali się z nowościami w ofercie firm farmaceutycznych. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia oraz Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska.

Wrześniowe „święto diabetyków” w Toruniu jest na trwale zapisane w kalendarzu Oddziałów i Kół Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, co potwierdziły liczne delegacje z najodleglejszych zakątków kraju. Wszyscy z niedowierzaniem podkreślali, że to prawie niemożliwe, aby była to już 20-ta edycja Targów. Choć w ciągu ostatnich 20 lat w branży diabetologicznej zaszły ogromne zmiany, nie zmieniła się idea i formuła Diabetica Expo – wydarzenie łączy teoretyków z praktykami, czyli lekarzy z pacjentami. Jednocześnie daje chorym wgląd w to, co dzieje się na coraz bogatszym rynku farmaceutycznym oraz rynku produktów dla diabetyków.

Pierwszego dnia słuchacze mieli do dyspozycji trzy sesje naukowe: „Leczenie cukrzycy”, „Jak poprawić jakość życia osób z cukrzycą” oraz „Prewencja, leczenie i diagnostyka cukrzycy”. Drugi dzień poświęcony był na takie zagadnienia jak: „Leczenie cukrzycy i otyłości” oraz „Powikłania cukrzycy i otyłości”.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepszy produkt Diabetica Expo 2016  oraz Plebiscyt Publiczności, Najlepszą Firmę Branży Diabetologicznej Roku 2016, Najlepszy Produkt Diabetologiczny Roku 2016 oraz Najlepszy Produkt na Otyłość Roku 2016.

Uczestnicy Sympozjum mieli możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, którymi były wycieczki do ośrodków wypoczynkowch, zestawy kosmetyków, suplementy diety, żywność dla diabetyków itp.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że do Torunia warto przyjeżdżać i z radością wyczekują kolejnej edycji wydarzenia w 2017 roku.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *