Ceny długodziałających analogów insulin

Filmy edukacyjne dla pacjentów z cukrzycą
25 sierpnia 2015
Cukrzycę typu 2 będzie można leczyć skuteczniej
2 września 2015

Ceny długodziałających analogów insulin

W związku z planowanymi zmianami na wrześniowej liście refundacyjnej, w tym zmianami cen analogów, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wydało specjalne oświadczenie

OŚWIADCZENIE

W związku z zapytaniami ze strony lekarzy diabetologów oraz pacjentów chorych na cukrzycę Polskie Towarzystwo Diabetologiczne informuje, że w projekcie nowej listy refundacyjnej znajduje się długodziałająca insulina analogowa o właściwościach klinicznie podobnych do glarginy. Preparat ten pojawia się na naszym rynku w związku z zakończeniem ochrony patentowej oryginalnego leku. Insulina ta ma być znacząco tańsza dla pacjenta niż dotychczas obecne w polskich aptekach analogi długodziałające. PTD jest świadome, że sytuacja związana z pojawieniem się nowej insuliny może spowodować przejściowy wzrost cen dotychczas obecnych na rynku analogów długodziałających, co wynika z planowanego przez Ministerstwo Zdrowia obniżenia poziomu dopłat do tych preparatów. Problem ten został przez nasze Towarzystwo dostrzeżony i zasygnalizowany MZ.

Rekomendujemy wszystkim lekarzom i pacjentom zachowanie cierpliwości do czasu opublikowania ostatecznego kształtu nowej listy refundacyjnej i ustalenia nowych cen wszystkich insulin długodziałających dostępnych w Polsce.

       Za Zarząd Główny PTD                Konsultant Krajowy ds. Diabetologii
Prof. Maciej Małecki                           Prof. Krzysztof Strojek

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *