Żegnamy Wielkiego Przyjaciela Diabetyków Doktora Jerzego PASADYNA

Soczewki dla diabetyków
20 stycznia 2014
(Nie)bezpieczne procenty
27 stycznia 2014

Żegnamy Wielkiego Przyjaciela Diabetyków Doktora Jerzego PASADYNA

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 17 stycznia 2014 roku zmarł w wieku 65 lat Doktor Jerzy PASADYN, wybitny specjalista – diabetolog, człowiek o kryształowym sercu, stawiający zawsze interes chorego na cukrzycę na pierwszym miejscu. Bezkompromisowy w walce o jego prawa, godność i najwyższe standardy leczenia skutków cukrzycy.

Wielu z nas, podczas pobytu w Sanatoriach „Lwi Gród”, „Renesans” czy „Patria”, w których Dr PASADYN kierował Oddziałem Diabetologicznym, miało możliwość osobiście doświadczyć jego wielkiej kompetencji fachowej jako lekarza i dużego szacunku dla problemów związanych z chorobą.

Ponadto w 1998 roku, podczas wspólnie organizowanego Sympozjum Diabetologicznego w Krynicy, jako 500-osobowa grupa członków PSD, bezpośrednio doświadczyliśmy jego wielkiej gościnności, serdeczności i otwarcia na nasze sprawy oraz problemy dnia codziennego.

Za swoje wielkie zasługi wyróżniony był m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony dla PSD”, Odznaką Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” i Honorową Odznaką  Izby Lekarskiej w Krakowie.

Wraz z jego odejściem tracimy człowieka bezgranicznie oddanego swoim pacjentom, o wielkiej prawości i wiedzy medycznej. Człowieka wysokich standardów etycznych, wielkiej empatii wobec chorego i ogromnej kultury osobistej.

Cześć Jego pamięci!

Andrzej Bauman
Prezes Zarządu Głównego PSD

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *