Zapraszamy na pierwszy Diabetes Innovation Day, który odbędzie się 18 listopada w Warszawie

Cukrzycę można leczyć skutecznie. Szansą są nowoczesne insuliny
12 czerwca 2017
Kraków: ruszyła platforma szkoleniowa dotycząca stopy cukrzycowej
13 czerwca 2017

Zapraszamy na pierwszy Diabetes Innovation Day, który odbędzie się 18 listopada w Warszawie

Żyjemy w czasach, w których z jednej strony cukrzyca nazywana jest epidemią XXI w. i nic nie wskazuje na to, by tendencja ta została zatrzymana, z drugiej jest to czas niezwykle bogaty w nowe możliwości, kiedy to w sukurs diabetykom i ich rodzinom przychodzi nie tylko medycyna, ale także nowoczesna technologia.

Nawet teraz, gdy czytamy ten tekst, zarówno wybitni inżynierowie skupieni wokół wielkich koncernów, jak i zapaleni ideowcy rozwijające własne start-upy pracują nad tym, by życie ludzi z cukrzycą było bardziej komfortowe i bezpieczne, a choroba mniej uciążliwa.

Do znanych wszystkim diabetykom pojęć: „pompa insulinowa”, „pen”, „wstrzyknięcia” dochodzą nowe: „zautomatyzowane algorytmy”, „wbudowany Bluetooth”, „aplikacja na smartfona”, „czujnik glukozy noszony pod skórą”, „skanowanie”.

Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na pierwszy Diabetes Innovations Day, który odbędzie się 18 listopada w Warszawie, zorganizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Wydarzenie przybliży zarówno lekarzom, jak i pacjentom nowoczesną technologię w służbie medycynie, a zwłaszcza diabetologii. Będzie innowacyjnie, nowocześnie, ale jednocześnie przystępnie i przede wszystkim z myślą o pacjentach i ich rodzinach. Zapraszamy!

Znasz nowoczesne rozwiązania, które chcesz polecić innym?

Chcesz poznać ich rzeczywistą wartość z punktu widzenia lekarza diabetologa?

Chciałbyś wystąpić i opowiedzieć o swoich doświadczeniach? 

Prowadzisz projekt, który chciałbyś zaprezentować?

Napisz do organizatora wydarzenia!

did@diabetologiaonline.pl

Spotkanie będzie miało formę forum dyskusyjnego łączącego twórców nowych technologii z pacjentami i środowiskiem medycznym.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *