Podświetlone na niebiesko
20 listopada 2014
Menu dla diabetyka
20 listopada 2014

Wyjazd młodzieży do Cagliari

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Złotoryi zostało zaproszone przez Federazione Diabete Giovanile w ramach projektu międzynarodowego dwustronnej wymiany młodzieży do udziału w Campus per Giovani con Diabete, który odbywał się od 5 do 9 listopada 2014 w Cagliari we Włoszech.

Złotoryjskich diabetyków reprezentowało 4 uczniów (dwie dziewczyny i dwóch chłopców) z Gimnazjum na Wilczej w Złotoryi, jeden opiekun – nauczyciel Malwina Durachta oraz pielęgniarka Rejonowej Przychodni Zdrowia w Złotoryi Janina Kałuża. Wszyscy uczestniczyli bardzo aktywnie w różnorodnych warsztatach min: teatralnych, sportowych i wycieczkach rowerowych oraz krajoznawczych. Zajęcia odbywały się w grupach mieszanych. Każdy z uczestników opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z chorobą, o systemie leczenie w jego kraju jak i tolerancji wśród swoich rówieśników oraz jak sobie radzą w szkole i w normalnym życiu.

Projekt ma na celu promowanie solidarności i tolerancji wśród młodzieży, promowanie wzajemnego zrozumienia między młodymi ludźmi z różnych krajów i przyczynić się do poprawy jakości systemów wspierających działania młodzieży oraz umiejętności organizacji społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie młodzieży. W szczególności, projekt odpowiada następującym priorytetom: promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, w tym sportu. Celem projektu jest nie tylko edukacja dzieci do zdrowego stylu życia i pomoc w trudnej drodze psychologicznej do akceptacji choroby. Projekt  pragnie także zapewnić, że młodzi ludzie sami stają się narzędziem do zapewnienia edukacji i „edukacja zdrowotna i ich rodzin w swoich społeczeństwach. Koszty związane z wyjazdem były  ponoszone przez Juvenile Diabetes Federation.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *