Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia

Nowy analog szybkodziałający na liście refundacyjnej
23 maja 2014
Bezpłatne porady on-line w Informatorze Obywatelskim
26 maja 2014

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia

Dnia 23.05 br. Prezes ZG PSD Andrzej Bauman wraz z pełnomocnikiem mec. Bartłomiejem Kuchtą spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia w sprawie refundacji leków inkretynowych.

Ze strony MZ w spotkaniu uczestniczył Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Artur Fałek oraz jego pracownicy. Dyrektor Fałek poinformował przedstawicieli PSD, że wniosek Stowarzyszenia o wzięcie udziału w postępowaniu administracyjnym dotyczącym refundacji leków inkretynowych jest obecnie rozpatrywany przez departament prawny Ministerstwa.
Należy podkreślić, że PSD działa autonomicznie i chce w sposób precedensowy, dużo bardziej formalny niż dotychczas, włączyć się w proces decyzyjny dotyczący refundacji leków, jako jeden z równorzędnych partnerów. Uważamy bowiem, że czas najwyższy aby organizacja pacjentów mogła w sposób formalny i w pełni wiążący wyrazić merytoryczne stanowisko we własnej sprawie – w naszym przypadku leczenia osób dotkniętych cukrzycą.
Na podstawie dostępnej wiedzy medycznej i opinii ekspertów PSD stara się wypracować własne zdanie na temat leków inkretynowych, których jest kilka różnych rodzajów. Należy obiektywnie zastanowić się, które z tej szerokiej grupy leków powinny w pierwszej kolejności znaleźć się na liście leków refundowanych, tak aby polscy pacjenci odnieśli jak najwięcej korzyści.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od prawej: Prezes ZG PSD Andrzej Bauman, mec. Bartłomiej Kuchta i Dyrektor Artur Fałek

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *