Społeczna kampania edukacyjna „Cukrzyca Bez Powikłań”

Badania: insulinowy plaster zamiast zastrzyków?
6 lipca 2015
Relacja z pobytu na międzynarodowym obozie IDF
6 sierpnia 2015

Społeczna kampania edukacyjna „Cukrzyca Bez Powikłań”

“Dokonaj wyboru, z którym da się żyć lepiej!”

Ponad 3 miliony Polaków cierpi na cukrzycę. Co roku ponad 20 tysięcy z nich umiera, a główną przyczyną są powikłania choroby.[i] Prawidłowa kontrola cukrzycy, stosowanie się do zaleceń lekarskich i odpowiednie leczenie pozwalają na ograniczenie ryzyka rozwoju powikłań.

Przygotowana przez organizacje pozarządowe działające w obszarze diabetologii, kampania społeczna „Cukrzyca Bez Powikłań” skierowana jest do osób z rozpoznaną cukrzycą, które na co dzień zmagają się z licznymi ograniczeniami, jakie wiążą się z tą chorobą. Diagnoza oznacza bowiem dla pacjenta konieczność zmiany trybu życia, wprowadzenia odpowiedniej diety i dokładnego stosowania się do zaleceń lekarskich.

Celem kampanii, która potrwa do końca listopada, będzie zwrócenie szczególnej uwagi na profilaktykę powikłań cukrzycy. Akcja ma edukować osoby z cukrzycą, ponieważ to przede wszystkim one mają realny wpływ na stan swojego zdrowia i postęp choroby.

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa www.cukrzycabezpowiklan.pl, powstał spot telewizyjny (https://www.youtube.com/watch?v=UWPrtkpbqWY), spot radiowy. Wizualizacje kampanii nawiązujące do dobrych i złych wyborów w życiu z cukrzycą pojawią się w prasie i na nośnikach w przestrzeni miejskiej i w Internecie.

Działania edukacyjne prowadzone będą w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Osoby z cukrzycą będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych pod kątem prewencji powikłań cukrzycy w  Warszawie i Krakowie. Dodatkowo  w czasie trwania kampanii będą możliwe konsultacje diabetologiczne on-line na stronie internetowej.

Inicjatorami kampanii „Cukrzyca Bez Powikłań” są organizacje pozarządowe działające w obszarze diabetologii: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk, Fundacja „Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja”, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. Partnerem kampanii jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.
Akcję outdoorową wspiera Grupa Ströer.[i] International Diabetes Federation, Diabetes Atlas 2014;

« Strona główna

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *