Presja i stres w pracy zwiększają zagrożenie cukrzycą
12 sierpnia 2014
Pistacje chronią przed groźnymi skutkami cukrzycy typu 2
19 sierpnia 2014

Skuteczna terapia ze smartfonem

Systematyka w zażywaniu leków i przestrzeganie zaleceń lekarskich mają kluczowe znaczenie dla efektów terapii. „Moje Leczenie” to bezpłatna aplikacja mobilna, dzięki której zawsze będziemy mogli przyjmować przepisane leki na czas i zwiększać skuteczność leczenia.

Najnowsza propozycja mobilna agencji Connectmedica oferuje pacjentom zupełnie nową formę kontroli nad przebiegiem leczenia. Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach. „Moje Leczenie” jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują suplementy diety.

Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja „udostępniania”. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.

Aplikacja jest projektem niekomercyjnym – można ją pobrać bezpłatnie oraz nie ma w niej reklam. Dostępna jest dla użytkowników systemów iOS i Android.

Więcej informacji oraz możliwość pobrania aplikacji: www.moje-leczenie.pl

Pod tymi linkami znajdą Państwo informacje o aplikacji:

https://www.youtube.com/watch?v=5tYOFfNQgLE – kanał Youtube

http://blog.moje-leczenie.pl/ – blog

Jak leczą się Polacy?

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *