Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą

Specjalistycznej wiedzy nigdy za wiele
24 września 2014
Diabdis rzuca rękawicę cukrzycy
25 września 2014

Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą

Resort zdrowia we współpracy z wojewodami chce organizować szkolenia dla pracowników przedszkoli dotyczące cukrzycy u dzieci.

– Dostrzegając potrzebę podjęcia działań w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa pobytu dzieci z cukrzycą w przedszkolach, minister zdrowia 1 września 2014 r. skierował do wojewodów propozycję współpracy przy realizacji zadania pn.: „Opieka nad dzieckiem z cukrzycą – szkolenie dla pracowników przedszkoli – informuje portal rynekzdrowia.pl Krzysztof Bąk rzecznik prasowy resortu zdrowia.

Jak tłumaczy, szkolenie kierowane do dyrektorów przedszkoli i wychowawców, ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy pracowników na temat cukrzycy oraz możliwości wspierania dziecka w realizacji obowiązków edukacyjnych.

Jednodniowe szkolenie w poszczególnych województwach będzie prowadzone przez lekarzy specjalistów w dziedzinie diabetologii dziecięcej.

– Lekarze ci posiadają największe doświadczenie w prowadzeniu edukacji zdrowotnej skierowanej do osób, które nie pracują w ochronie zdrowia – szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą – wyjaśnia rzecznik ministerstwa.

Szkolenia, zaplanowane na październik i listopad bieżącego roku, realizowane będą w formie wykładów i obejmą następujące tematy:

1.  podstawowe wiadomości o cukrzycy u dzieci i młodzieży;

2.  metody i zasady leczenia – insulinoterapia, dieta, aktywność fizyczna;

3.  powikłania cukrzycy – przyczyny, rozpoznanie, postępowanie;

4.  problemy psychologiczne dziecka chorego na cukrzycę oraz metody wsparcia;

5.  zasady współpracy z rodziną dziecka i pracownikami ochrony zdrowia.

Źródło: Rynek Zdrowia 24-09-2014

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *