Relacja – Zjeżdżaj Cukrzyco, Witaj Integracjo 2014

Cukrzyca – epidemia zdrowotna, społeczna i gospodarcza
10 września 2014
Czy nauczyciel umie pomóc dziecku choremu na cukrzycę?
15 września 2014

Relacja – Zjeżdżaj Cukrzyco, Witaj Integracjo 2014

W Koszalinie 6 września 2014 o 15:00 przed kościołem św. Wojeciecha stawiła się masa rowerów, rowerzystów, dzieci na małych rowerkach lub w krzesełkach, Stowarzyszenie Roweria Koszalin, Koszalińska Masa Krytyczna, Dziki Koszalin i ks. proboszcz.

Na nasz apel: „Zjeżdżaj cukrzyco – Witaj Integracjo! Wsiadaj na rower. Jedź z nami.” skierowany do wszystkich chętnych, w każdym wieku, chorych i zdrowych, pragnących wyjść do ludzi, czy zmienić tryb zycia, chcących zapobiec chorobie, zamanifestować jedność z chorymi i niepełnosprawnymi lub z jakiegokolwiek innego powodu, odpowiedziało prawie 200 osób! Po krótkim instruktażu pierwszej pomocy, w asyście policji i straży miejskiej, niebieski peleton z białymi motylami na plecach oraz flagami festiwalu „Integracja Ty i Ja” przy dźwięku dzwonków, w promieniach słońca przejechał główną ulicą Koszalina manifestując swoją akceptację dotkniętych chorobą. Na zakończenie na Placu Polonii przed Biblioteką Wojewódzką w miasteczku festiwalowym symbolicznie utworzyliśmy niebieski krąg, z którego wypuściliśmy niebieskie balony w niebo.
Akcja ta wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii już po raz drugi. Wiele osób wyraziło chęć uczestnictwa w takiej akcji w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta miasta Koszalina oraz współpracy z biurem festiwalu „Integracja Ty i Ja” będzie to możliwe tak, jak w tym roku. Za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu rajdu dziękujemy firmom Bayer, Medtronic, Haftkom, Romex, Wetprom, OWES, Rowerii oraz ks. proboszczowi Andrzejowi Hryckowianowi. Szczególne podziękowania dr Urszuli Mikietyńskiej za motywację.
Hanna Kaczmarek-Zając
prezes Młodzieżowego Koła Diabetyków w Koszalinie
Film nakręcony w czasie rajdu: https://www.youtube.com/watch?v=LxUkSI6CHDA
Autor: Dziki Koszalin
Zdjęcia: https://dl.dropboxusercontent.com/u/98710771/Zjezdzaj/zdjecia.rar
Fotografie: Wacław Zając, Piotr Klimaszewski

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *