Relacja Koła PSD w Rzepinie ze spotkania edukacyjnego dotyczącego powikłań cukrzycy

„Dłuższe życie z cukrzycą” – sondaż na temat życia z cukrzycą typu 2
6 kwietnia 2017
Nagroda Złoty Otis 2017 dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Prezes Anny Śliwińskiej
12 kwietnia 2017

Relacja Koła PSD w Rzepinie ze spotkania edukacyjnego dotyczącego powikłań cukrzycy

Zarząd Koła Diabetyków w Rzepinie zorganizował swoim członkom w dniu 8 kwietnia 2017 r spotkanie edukacyjne z okulistą Danutą Kunt i chirurgiem Andrzejem Kunt.

Spotkanie to miało charakter edukacyjny, odbyło się w ramach „Obchodów 10-lecia Koła Diabetyków w Rzepinie”. Wszyscy cierpiący na cukrzycę zmagamy się z zagrożeniem ze strony powikłań cukrzycowych. Bardzo ważnym elementem przeciwdziałania powikłaniom cukrzycy jest wiedza na ich temat, jak i wiedza o samej cukrzycy.

Okulista skoncentrowała się na omówieniu powikłań cukrzycowych dotyczących narządu wzroku. Podstawowym warunkiem zmniejszenia ryzyka wystąpienia powikłań cukrzycowych, jak również złagodzenia skutków, jeśli powikłania już wystąpią, jest utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Powikłania cukrzycy są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Cykliczne wizyty u okulisty, osób chorych na cukrzycę, są koniecznością. Zmiany w oku, które mogą zachodzić, są zwykle nieodwracalne.

Chirurg Andrzej Kunt skupił się na innym poważnym powikłaniu cukrzycy, jakim jest stopa cukrzycowa. Profilaktyka i odpowiednie leczenie może uchronić przed amputacją. Kluczowym elementem profilaktyki i leczenia tego schorzenia jest szczególna dbałość o zdrowie i dobrą kondycję stóp oraz dbałość o obniżenie poziomu cukru we krwi.

Zarząd Koła podziękował lekarzom za wykłady i liczy na dalszą współpracę z okulistą i chirurgiem.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *