Program wsparcia leczenia ambulatoryjnego zespołu stopy cukrzycowej

Otyłość i cukrzyca niezależnymi czynnikami ryzyka raka wątroby
17 października 2016
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Zarząd Województwa Mazowieckiego rozpoczyna cykl wykładów szkoleniowych w Warszawie
19 października 2016

Program wsparcia leczenia ambulatoryjnego zespołu stopy cukrzycowej

Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało program wsparcia leczenia zespołu stopy cukrzycowej na lata 2016-2018

Zespół stopy cukrzycowej jest jednym z najgroźniejszych powikłań cukrzycy, z jego powodu w Polsce przeprowadza się ogromną liczbę amputacji kończyn dolnych.

Jest szansa na długo wyczekiwany przełom w tej dziedzinie, bowiem Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało program wsparcia leczenia zespołu stopy cukrzycowej na lata 2016-2018. Na ten cel przeznaczone zostaną prawie 4 miliony zł.

Program ma na celu redukcję liczby amputacji i ma być realizowany poprzez wyposażenie i doposażenie gabinetów leczenia stopy cukrzycowej, organizację profesjonalnych szkoleń dla lekarzy i pielęgniarek, jak również edukacji pacjentów z zakresu problemu stopy cukrzycowej.

Podstawowym założeniem programu jest wyposażenie i doposażenie 16 specjalistycznych gabinetów w miastach wojewódzkich, które będą pełnić funkcję referencyjną oraz 57 gabinetów, mających pełnić funkcję podstawową.
Gabinety podstawowe zajmować się mają diagnostyką, profilaktyką i leczeniem lżejszych przypadków. Cięższe przypadki mają być kierowane do gabinetów referencyjnych.

Podmioty lecznicze, które chcą skorzystać z programu, muszą wziąć udział w konkursie ofert. Wymagany będzie ich wkład własny w wysokości nie mniejszej niż 15% wartości zadania.

TEKST PROGRAMU

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *