Nowe aplikacje pomagają oszacować ryzyko raka i kontrolować cukrzycę u ciężarnych

1 listopada 2017 została opublikowana nowa lista leków refundowanych
2 listopada 2017
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty edukacyjne w Kielcach, które odbędą się 13 listopada o godzinie 13:30
6 listopada 2017

Nowe aplikacje pomagają oszacować ryzyko raka i kontrolować cukrzycę u ciężarnych

Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił dwie bezpłatne aplikacje na smartfony. Celem jednej jest profilaktyka raka – służy do oszacowania ryzyka rozwoju nowotworu, druga – do kontrolowania cukrzycy przez kobiety w ciąży.

„CanCell Cancer” (czyli skasuj raka) to aplikacja, która powstała we współpracy z naukowcami norweskimi z Uniwersytetu w Bergen. Jest skierowana do osób zdrowych, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zapobiegać wystąpieniu choroby nowotworowej. Daje możliwość obliczenia ryzyka wystąpienia różnych typów nowotworów u konkretnej osoby, szacowanego na podstawie danych o wieku, płci, wzroście, wadze, występowaniu chorób nowotworowych w rodzinie, korzystaniu z badań profilaktycznych itd. – informuje zycieczestochowy.pl

„SweetPregna” (słodka ciąża) to z kolei aplikacja dla ciężarnych chorych na cukrzycę. Na podstawie masy ciała kobiety sprzed ciąży, wzrostu, wieku oraz etapu ciąży ustala ona aktualne zapotrzebowanie na kalorie, radzi jak kontrolować glikemię , a także udziela wskazówek na temat zbilansowanej diety, która nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Aplikacje zostały sfinansowane z Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Ich przygotowanie koordynował NFZ.

Źródło: zycieczestochowy.pl/Rynek Zdrowia

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *