Pigułka z insuliną zamiast zastrzyku. To możliwe?

Viagra pomoże na stany przedcukrzycowe?
23 listopada 2015
Korespondencja z Ministrem Zdrowia
27 listopada 2015

Pigułka z insuliną zamiast zastrzyku. To możliwe?

Naukowcy z University of California w Santa Barbara pracują nad metodą doustnego podawania insuliny, co ograniczy konieczność wykonywania przez osoby cierpiące na cukrzycę uciążliwych zastrzyków. Nową, obiecującą metodę opisano podczas zjazdu American Association of Pharmaceutical Scientists w Orlando.

Podstawowym problemem przy tworzeniu pastylek z insuliną jest zapewnienie białku możliwości bezpiecznego przetrwania w środowisku żołądka i jelit. W tym celu badacze z Kalifornii zamknęli nasycone insuliną polimerowe płatki w powlekanych kapsułkach, które przechodzą przez żołądek i ulegają rozkładowi dopiero w jelicie cienkim. Płatki z insuliną skonstruowano tak, że szybko przyklejają się one do ścian jelita i tam dopiero oddają białko do krwiobiegu – wyjaśnia RMF FM.

– Przeszliśmy pierwszy etap i pokazaliśmy, że tak skonstruowane pigułki mogą dostarczyć odpowiednią dawkę insuliny – mówi profesor Samir Mitragotri z Department of Chemical Engineering UC. – Teraz konieczne są dalsze etapy badań, które potwierdzą, że metoda może być bezpieczna i da się ją wprowadzić do masowego użycia.

Źródło: rmf24.pl/Rynek Zdrowia 19.11.2015

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *