Obchody Światowego dnia Walki z Cukrzycą w Drawsku Pomorskim

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Drzewicy
9 grudnia 2016
Badanie Barometr RC: Jak skuteczniej zapobiegać utracie wzroku u diabetyków
13 grudnia 2016

Obchody Światowego dnia Walki z Cukrzycą w Drawsku Pomorskim

14 listopada z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą spotkali się diabetycy z Koła w Drawsku Pomorskim. W spotkaniu wzięły udział delegacje z zaprzyjaźnionych Kół: Kalisza Pomorskiego, Złocieńca i Nowogardu. Uroczystość odbyła się w miejscowym Centrum Kultury.

Na spotkanie przybyli diabetycy, sympatycy oraz mieszkańcy Drawska Pomorskiego. W organizację uroczystości zaangażowani byli członkowie naszego stowarzyszenia, którzy tworzą bardzo zgraną grupę, wzajemnie się wspierają i są pełni chęci do pracy.

Prezes Koła Lucja Duczmańska w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie edukacji w walce z cukrzycą, z którą można przeżyć wiele lat przestrzegając zasad zdrowego stylu życia, a punktem kulminacyjnym był wykład lekarza Romana Radziszewskiego na temat powikłań nerkowych przyjęty przez uczestników z dużym uznaniem.

Na uroczystości zostały wręczone odznaczenia „Za zasługi dla Stowarzyszenia”. Złote odznaki otrzymali: Krzysztof Bednarek, Zofia Zdun i Krystyna Szczepańska, a srebrne: Daniel Puchalski, Maria Józefczuk, Teresa Karpa i Stanisław Kancelarczyk.

Członkinie Koła przygotowały poczęstunek, wszystko było smaczne, kolorowe i dosłownie znikało ze stołów. Spotkanie uświetnił swoim występem zespół ludowy „Darskowiacy” z Darskowa, można było zapomnieć o swojej chorobie.

W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Drawska Zbigniew Ptak – sponsor uroczystości, oraz Starosta Stanisław Kuczyński, który upominkami obdarował wszystkich przybyłych Prezesów Kół z powiatu drawskiego, oraz przekazał kamizelki odblaskowe dla rowerzystów – członków stowarzyszenia.

Dla podkreślenia znaczenia uroczystości, kolorem niebieskim podświetlono budynki użyteczności publicznej w naszym mieście.

Całość spotkania, redaktor „Głosu Drawska” Pan Krzysztof Bednarek przedstawił na łamach gazety dzięki czemu czytelnicy – mieszkańcy regionu mogli więcej dowiedzieć się na temat Stowarzyszenia Diabetyków i jego znaczenia dla chorych na cukrzycę.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą diabetycy z rejonu Drawska Pomorskiego przekazują życzenia zdrowia i wytrwałości w działaniu na rzecz chorych z cukrzycą.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *