Moje Leczenie aplikacją bez barier

Ekspert: co 10. zgon chorego na cukrzycę spowodowany niedocukrzeniem
2 grudnia 2014
Białystok: w parku naukowym będą prowadzone badania nad cukrzycą
8 grudnia 2014

Moje Leczenie aplikacją bez barier

Aplikacja Moje Leczenie – prosty planer przyjmowania leków, zwyciężyła w plebiscycie „Aplikacje bez barier” w kategorii: Dostępne aplikacje – aplikacje ogólne, organizowanym przez Fundację Integracja pod patronatem prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Nagroda to wielkie wyróżnienie oraz dowód na to, że takie rozwiązania są potrzebne – wypowiadają się twórcy aplikacji.  Takich rozwiązań nie należy się bać, trzeba się ich uczyć i z nich korzystać, aby ich potencjał się nie marnował – dodają

Prostota obsługi aplikacji sprawia, że jest to rozwiązanie dla każdego. Zaczynamy od wprowadzenia leku – z dostępnej listy na której jest blisko 2 000 pozycji lub samemu wpisujemy nazwę. Krok 2 to określenie: kiedy zaczynamy kurację, jak często będziemy przyjmować lek, ilość dawek, postać przyjmowanego leku oraz czas trwania naszej kuracji. W 3 korku wyznaczamy godzinę i wielkość dawki. Ostatnim etapem jest możliwość udostępnienia kuracji bliskiej osobie – dzięki temu, może ona kontrolować naszą terapię i być tym samym dla nas wsparciem w jej codziennym przestrzeganiu.

Korzyści wynikające ze stosowania  aplikacji  zauważa pediatra – prof. Hanna Szajewska  – Zaletą aplikacji jest zwiększenie szansy na przestrzegania zaleceń. Z reguły jest tak, im krótsza terapia, tym lepsze przestrzeganie zaleceń. Im dłuższa, tym gorzej. Wydaje się, że aplikacja może tutaj pomóc  – podkreśla. Ekspert dodaje też, że Moje Leczenie może być szczególnie przydatne przy antybiotykoterapii, wymagającej podawania leków w określonych odstępach czasowych, przez ściśle wyznaczony czas oraz przy stosowaniu wielu leków, kiedy dawki i czas podania mogą być trudne do zapamiętania.

Moje Leczenie to skuteczna pomoc w terapii chorób, a także ich profilaktyce. Aplikacja została stworzona non profit i jest do pobrania bezpłatnie ze strony: http://www.moje-leczenie.pl/

Korzystajmy z takich rozwiązań, ściągajmy i polecajmy. To nasze potrzeby tworzą rynek aplikacji mobilnych.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *