Listopad miesiącem „Menu dla diabetyka”

Tysiące zainteresowanych polską „szczepionką na cukrzycę”
5 listopada 2015
Wstępny Raport Fundacji Medicover – alarmujące wyniki badań młodzieży
7 listopada 2015

Listopad miesiącem „Menu dla diabetyka”

Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą ogłasza w tym roku listopad „Miesiącem Menu dla diabetyka”. Z początkiem miesiąca startują w ramach tej akcji projekty, mające na celu promocję diety cukrzycowej wśród diabetyków i wszystkich tych, którzy chcą cukrzycy zapobiec.

menu W ramach projektu postała książka kulinarna z przepisami dla diabetyków, aplikacja mobilna ułatwiająca komponowanie posiłków, a w wybranych restauracjach będzie można znaleźć dania dedykowane diabetykom.
W ramach akcji „Menu dla diabetyka” od listopada tego roku wybrane restauracje i kawiarnie wprowadzą do swoich kart dania dedykowane diabetykom – będzie zdrowo, pysznie i apetycznie! W lokalach oznaczonych logo „Menu dla diabetyka” będzie można zjeść wyśmienite dania zgodne z zasadami diety cukrzycowej.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą została wydana okolicznościowa książka kulinarna dla diabetyków, do której przepisy przekazali charytatywnie partnerzy akcji: szefowie kuchni i blogerzy kulinarni. Książka jest jedyną w swoim rodzaju publikacją zawiera przepisy na dania zgodne z dietą cukrzycową, które zostały wybrane i przeliczone przez dietetyków. Książka w wersji elektronicznej będzie dostępna na blogu kulinarnym www.menudiabetyka.pl, zostanie także przekazana edukatorom, organizacjom diabetologicznym oraz wybranym poradniom dietetycznym w całej Polsce.

Została także opracowana bezpłatna aplikacja mobilna dla osób z cukrzycą. Głównym elementem aplikacji jest kalkulator wymienników węglowodanowych i węglowodanowo-białkowych. A do połowy grudnia działa bezpłatna poradnia dietetyczna. Pod numerami telefonu 793 212 530 i 537 143 146 oraz adresem mailowym poradnia@menudladiabetyka.pl można pytać m.in. o to jak przygotować posiłek zgodny z zasadami diety cukrzycowej, jak prawidłowo wyliczyć wymienniki WW i WBT, skonsultować się z edukatorem diabetologicznym lub dowiedzieć się więcej o diecie cukrzycowej.
 
« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *