Lekarze rodzinni i specjaliści podpisali porozumienie w sprawie zwalczania cukrzycy

Zuzia – dziewczynka z cukrzycą
9 listopada 2016
PSD w audycji „Czas niezwykły”
10 listopada 2016

Lekarze rodzinni i specjaliści podpisali porozumienie w sprawie zwalczania cukrzycy

Prezesi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce podpisali porozumienie o współpracy, dotyczące m.in. współdziałania w leczeniu pacjentów chorych na cukrzycę.

Obie organizacje wyraziły intencję współpracy w zakresie szerzenia zdobyczy współczesnej nauki wśród lekarzy, współdziałania w organizowaniu społecznej ochrony zdrowia i w rozwiązywaniu problemów dotyczących jej działalności, współdziałania w doskonaleniu zawodowym lekarzy oraz reprezentowania interesów zdrowotnych i opiekuńczych chorych na cukrzycę typu 1 i 2 – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Strony zobowiązały się również m.in. do współdziałania w zakresie organizacji szkoleń dla lekarzy specjalistów w dziedzinie medycyny rodzinnej i opracowania wytycznych leczenia cukrzycy – w tym w szczególności typu 2, w warunkach gabinetów lekarzy specjalistów w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia, uczestniczył w uroczystym podpisaniu porozumienia.

– Z całą pewnością to porozumienie sygnalizuje pewien kierunek, gdzie dla większości pacjentów – także pacjentów z cukrzycą, których jest ok 3 mln w Polsce – lekarzem prowadzącym, sprawującym opiekę i koordynującym leczenie, powinien być lekarz podstawowej opieki zdrowotnej – mówił Radziwiłł.

Źródło: BL, Minsterstwo Zdrowia, termedia.pl

Dnia 08.11.2016 w „Panoramie” o godz. 18:00 w TVP 2 poruszono powyższą kwestię. W materiale wypowiada się  działaczka PSD pani Ewa Stella-Łukasik.
Temat zaczyna się po 20. minucie wydania:

https://panorama.tvp.pl/

« Strona główna

1 Komentarz

  1. Camelia napisał(a):

    Lekarze rodzinni i diabetolodzy podpisali porozumienie o wspoldzialaniu w leczeniu pacjentow chorych na cukrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *