Koło Terenowe PSD w Barcinie świętowało swoje XX lecie

Diabetyku, sprawdź czy masz bezdech senny? Odpowiednia terapia może poprawić jakość Twego życia i Twoje zdrowie
15 grudnia 2016
Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Inowrocław 2016
16 grudnia 2016

Koło Terenowe PSD w Barcinie świętowało swoje XX lecie

Obchody zorganizowano w restauracji Luizjana. Na zaproszenie odpowiedzieli i swoją obecnością nas zaszczycili: Burmistrz Barcina Michał Pęziak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bartecka, przedstawiciel Urzędu Miejskiego Jarosław Drozdowski, Prezes PSD w Bydgoszczy Gabriela Tomicka, Sekretarz Zdzisław Ochniak oraz Prezes Honorowy PSD Andrzej Bauman. W spotkaniu uczestniczyli też Prezes Banku Spółdzielczego w Barcinie Małgorzata Dziadek, Dyrektor SPZOZ w Barcinie Alicja Wiczewska oraz Panie Prezes Związku Niewidomych Aleksandra Sójka i Jadwiga Jurkowska. Gości oraz diabetyków powitał Prezes Koła Zygmunt Wiśniewski.

Zarys historyczny Stowarzyszenia oraz swoje refleksje na temat tego, co wnosi w życie chorego na cukrzycę oraz na jakie formy wsparcia może on liczyć zobrazowała Sekretarz Koła Halina Hajdyła. W swojej wypowiedzi zaznaczyła ważną rolę jaką Stowarzyszenie pełni w stosunku do społeczności lokalnej w zakresie profilaktyki i oswajania choroby.

Dalej wymieniła instytucje i działania, z którymi zetknęliśmy się przez XX lat. Podkreśliła ważną i przyjazną rolę władz samorządowych, których wsparcie i zrozumienie dla barcińskich diabetyków jest znaczące. Gmina finansuje działalność lekarza diabetologa w SPZOZ, na którego pracę brak dotacji z NFZ. Jeden z pomników w miasteczku jest oświetlony na niebiesko w celu zaznaczenia jedności z cukrzykami. Jesteśmy zauważani z tytułu pracy jaką wykonujemy na rzecz diabetyków i środowiska lokalnego. Przejawia się to w formie wsparcia finansowego naszych projektów oraz doraźnej pomocy w innych sytuacjach.

W dalszej części spotkania głos został oddany zaproszonym gościom. Popłynęły gratulacje, słowa uznania, życzenia. Nie ukrywamy, że poczuliśmy się dowartościowani. Utrzymanie Koła w stabilnej liczbie ponad 40 członków, przy bardzo bogatej ofercie innych, atrakcyjnych działań w naszej Gminie, jest niejako osiągnięciem.

W dalszej kolejności nastąpił moment podziękowań z naszej strony. Przejawiły się one poprzez uhonorowanie odznaczeniami, dyplomami. Dzięki  wsparciu Urzędu Miejskiego mogliśmy podziękować przedstawicielom władz nadrzędnych PSD oraz Związkowi Niewidomych wręczając piękne albumy przybliżające naszą  Gminę i społeczność lokalną.

Rolę uatrakcyjnienia uroczystości powierzyliśmy Zespołowi Wokalnemu RETRO, który działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barcinie. Należy zaznaczyć, że był to pierwszy występ na forum publicznym i okazał się bardzo udany.

Jak zwykle podczas takiego spotkania nie zabrakło poczęstunku. Z przyjemnością skonsumowaliśmy obiad. Tradycyjny tort zastąpiliśmy obfitością owoców, które cieszyły nie tylko podniebienie.

I tak weszliśmy w drugie XX lecie. Dzięki słowom i opiniom Gości zachęceni do dalszej pracy, spotykania się i walki z chorobą.

 

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *