Hasło Światowego Dnia Walki z Cukrzycą 2014

Warszawa: powstaje przedszkole dla dzieci z cukrzycą
24 czerwca 2014
„Spływaj Cukrzyco”: III Spływ Kajakowy Młodzieżowego Koła Diabetyków z Koszalina
25 czerwca 2014

Hasło Światowego Dnia Walki z Cukrzycą 2014

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Walki z Cukrzycą decyzją IDF (Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej) pozostaje niezmienione

Rok 2014 rozpoczyna trzyletni okres pod myślą przewodnią „Zdrowy styl życia i cukrzyca”, jednak samo hasło Światowego Dnia Walki z Cukrzycą brzmi tak samo jak w roku ubiegłym, czyli:

CUKRZYCA: CHROŃMY NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Nowością tegorocznej kampanii jest akcja o nazwie „Niebieskie śniadania„. IDF wzywa, aby w listopadzie lokalne Koła organizowały akcję jedzenia wspólnych, zdrowych śniadań. Celem przedsięwzięcia jest podkreślenie roli zdrowego śniadania w zapobieganiu cukrzycy typu 2 i jej powikłaniom.
Akcję można przeprowadzić następująco:
– zaprosić członków Koła, a także znajomych, krewnych, sąsiadów czy współpracowników do zjedzenia wspólnego, zdrowego śniadania w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą;
– jeśli jest taka możliwość, zorganizować wydarzenie w znanym miejscu publicznym, celem uzyskania zainteresowania szerszego grona osób oraz mediów;
– poprosić, aby uczestnicy ubrali się na niebiesko, jako że jest to światowy kolor cukrzycy.

Gdy organizacja wydarzenia zostanie potwierdzona, a liczba uczestników oszacowana, prosimy przysłać informację do Biura ZG PSD w Bydgoszczy (mail biurozg@diabetyk.org.pl , tel. 52 346 06 92), które przekaże ją do IDF.
IDF zamierza stworzyć światową mapę śniadań wraz z podaniem liczby uczestników.

Chętne Koła mogą także przesyłać swoje przepisy na zdrowe śniadanie. IDF zamierza dodatkowo stworzyć spis przepisów z całego świata.
Przepisy prosimy również przesyłać do Biura ZG PSD, które po przetłumaczeniu na język angielski prześle je do IDF. Zdjęcia potraw mile widziane!

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *