Diabdis rzuca rękawicę cukrzycy

Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą
25 września 2014
CUKRZYCA – test indywidualny
30 września 2014

Diabdis rzuca rękawicę cukrzycy

Diabdis uruchomił właśnie pilotaż nowatorskiego rozwiązania, które poprawi stan zdrowia i jakość życia chorych na cukrzycę. Przez najbliższe pół roku wybrani pacjenci, zamieszkujący Polskę i Anglię, będą testować urządzenie i program kontroli cukrzycy.

Opieka diabetologiczna w Polsce kuleje. W ostatnim rankingu Euro Diabetes Index, Polska znalazła się na 25 z 30 miejsc. Nie jest to szczególnie zadziwiające w obliczu statystyk. W Polsce na cukrzycę choruje 3 mln osób. Diabetologów jest 700, co oznacza, że na jednego lekarza przypada 4286 pacjentów. Im mniejsza miejscowość, tym trudniej o kontakt ze specjalistą.

Diabdis powstał po to, by dać wszystkim chorującym solidne narzędzie do walki z cukrzycą. Każdy pacjent uczestniczący w projekcie otrzymuje urządzenie Diabdis do przekazywania pomiarów glikemii z glukometru i opiekę specjalistów, którzy czuwają nad jego wynikami. “Stała analiza wyników i edukacja chorego prowadzą do uzyskania najlepszych możliwych rezultatów” – zauważa Szymon Dziedzic, Dyrektor Medyczny w Diabdis.

W sierpniu 2014 została przeprowadzona błyskawiczna rekrutacja do pilotażu Diabdis, która zakończyła się w niecały tydzień. Do udziału w projekcie zgłosiło się wielokrotnie więcej osób niż było miejsc. Zwycięzcy przez najbliższe pół roku będą testować przełomowe rozwiązanie.

Trwa nabór do kolejnej tury wdrożeń, która rozpocznie się w pierwszym kwartale 2015 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.10 na stronie projektu: www.diabdis.com

diabdis_logo

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *